Odšťavovač Angel Juicer  5500

Hodnotenie výrobcu
Angel Juicer je úplne jedinečným odšťavovačom - kombinuje v sebe dvojhriadelový odšťavovač s jednošnekovým (tým v sebe skĺbil dokonalú výťažnosť a zároveň univerzalitu šnekových lisov). Oba hriadele, otáčajúce sa proti sebe, sa v konečnej fáze rozbiehajú do samostatných komôr, kde sa chovajú ako klasické šneky. Pritom dlhé nerezové sito zabezpečuje, že suroviny sú v rámci celého procesu neustále odšťavované. Týmto spôsobom sú dokonale spracované aj byliny, listová zelenina, ihličie, výhonky, mladý jačmeň, klíčky atď. Avšak prístroj nie je limitovaný len základnými surovinami - dokáže vyrobiť aj detskú stravu, sójové mlieko, tofu alebo orechové maslo! banner_katalog_zdarma Odšťavovač lisuje silou 3 HP a vložené suroviny sú spracovávané pri 86-tich otáčkach za minútu. Táto rýchlosť „studených press" (cold press) zaručuje vyťaženie maximum užitočných látok zo surovín, bez toho aby dochádzalo k ich ničeniu teplom. Angel Juicer teda zachováva v šťave všetky, pre telo dôležité, látky ako sú vitamíny, minerály a iné živé zložky.

Angel juicer sa skladá len zo štyroch hlavných dielov a preto zloženie a rozloženie prístroja je veľmi jednoduché.

Pokiaľ by Vás zajímalo porovnanie výťažnosti s legendárnym Green Starem, tu je možné zhliadnuť krátku videoukážku.

Príslušenstvo obsiahnuté v balení
•jemné sitko

•nádoba na šťavu

•nádoba na drť

•zatláčacia zátka

•kefka na čistenie

•čistiaci nôž

•kryt sitka

•slovenský a anglický návod na použitie

! ! ! Teraz naviac, ku každému odšťavovaču Angel, sklenená nádoba PYREX zdarma !
Naše hodnotenie
Angel nie je žiadny anjelik, ale poriadny diabol - svoj rešpekt si získa veľmi rýchlo a to nie len kvalitným celonerezovým prevedením. Pri odšťavovaní si človek láme hlavu nad tým, kde miznú tie objemy surovín, ktoré dávate do plniaceho otvoru - vypadáva len minimum úplne suchej drte. Veľmi príjemný je aj väčší plniaci otvor (43 mm). Umytie sitka je ťažšie, ale pokiaľ sa namočí cez noc do vody, ide to celkom dobre. Najväčšou slabinou Angela sú nádoby na šťavu, ktoré sú príliš vysoké a dotýkajú sa prístroja - to spôsobuje ich vibráciu. Výrobca však neustále svojho "anjelika" zdokonaľuje, takže veríme, že i tento neduh bude časom minulosťou.

Dokúpiť si môžete v sekcii "náhradné diely" ostatné voliteľné príslušenstvo, a to:
hrubé sitko
homogenizačné puzdro
nerezovú nádobu na šťavu
zatláčaciu s tesnením
čistiacu kefku "premium"
Skúsenosti s odšťavovaním
Angel v základnom vybavení najviac oceníte predovšetkým pri spracovávaní všemožných listov a byliniek alebo koreňovej zeleniny. Skvele si poradí i s čerstvými chrumkavými jablkami, ktoré odšťaví do poslednej kvapôčky. Ak budete chcieť občas vymeniť zeleninové šťavy za ovocné, nezúfajte, aj Angel zvláda napríklad citrusy, hrozno alebo jahody. Dôležité je však tieto suroviny odšťavovať samostatne. Pri ich kombinácii sa sitko veľmi ľahko zanáša a odšťavovanie sa tak stáva zdĺhavé a menej efektívne. Tiež je potrebné počítať, že viac ako liter napr. Pomarančovej šťavy naraz nespracujete. Jemné sitko sa po nejakom čase ovocnou vlákninou zanesie a je potrebné ho pred ďalším pokračovaním umyť. Pre spracovávanie ovocia a šťavnatých plodov je užitočná zatláčacia zátka s tesnením, ktorú je možné dokúpiť v sekcii náhradných dielov. Tá funguje ako piest a pomáha dostať šťavnaté suroviny medzi hriadeľa. Dokúpiť sa dá aj hrubé sito, ktoré po nasadení premení Angel Juicer v takmer plnohodnotný odšťavovač na ovocie. Spracujete tak aj mäkké menej šťavnaté suroviny ako sú broskyne, marhule, slivky, čučoriedky či maliny. Čučoriedky a maliny je dobré odšťavovať spoločne napríklad s jablkami pre lepšiu konzistenciu šťavy. Slabinou je ananás, ktorý na Angel Juiceri neodšťavíte takmer vôbec.