Ponuka v štyroch farbách: červená, čierna, biela,modrá

Nože

Nože pre tento mixet sú nerezové, ostré a šesť kusov.

Mixer Uncle Arnie NOVINKA

 Hodnotenie výrobcu
Mixer Uncle Arnie  s výkonom 2200 Wattov má 1.000 - 35.000 ot./min a pri spustení funkcie Turbo až 45.000 ot./min. 3 HP                                                                                                                    Nech robíte smotanové koktaily, štiplavé zálievky, šľahané krémy, mliečne náhrady, miešané nápoje alebo miešate cesto alebo maslo, to všetko je pre Vitamix hračka. Medzi prednosti Vitamix patrí jeho výborné spracovanie surovín, ktorým dokáže rozbiť bunky mixovaného ovocia, zeleniny a ďalších ingrediencií, čo umožní ľudskému telu lepšie vstrebanie. Navyše dokáže rozmixovať aj tvrdú vlákninu z mrkvovej vňate, čím do seba dostanete blahodarné živiny, ktoré by ste za normálnych okolností neboli schopní získať.

V mixery Uncle Arnie  si môžete ľahko a rýchlo pripraviť ten najúžasnejší dezert a to je lahodná domáca zmrzlina. Vysoké otáčky mixéra dokážu mrazené suroviny rozdrviť a nakrájať behom niekoľkých sekúnd. Vitamix pracuje tak rýchlo, že celý proces trvá cca 30 sekúnd, takže zmrznuté suroviny nestihnú roztopiť. Počas chvíle vytvoríte hladkú a chutnú zmrzlinu.

Ani varenie nie je s Vitamix žiadna veda! Pomocou mixéra Mixer Uncle Arnie    získate za 4 až 6 minút čerstvú, horúcu polievku. Stačí do mixéra vložiť pripravené ingrediencie, otočiť vypínačom a získate vynikajúcu krémovú polievku. S pomocouVitamix môžete bez námahy robiť aj hladké omáčky, čerstvé desiaty a rôzne pestá. Čerstvé, konzervované alebo mrazené ovocie sa dá v mixéri Vitamix premeniť na lahodné ovocné sirupy vhodné na poliatie zmrzlín, lievancov alebo vaflí.

Nádoba pre mixovanie tekutých surovín
Súčasťou balenia mixéra mixeru Uncle Arnie je nádoba s nožmi na mixovanie tekutých surovín. Mixovacie nože tejto nádoby sú označené písmenom W a majú všetky štyri hrany ostré. Sú určené na prípravu tekutín, štiav, mrazených zmesí, krémov, omáčok, polievok, pyré a pod. Nádoba je vhodná i k mletiu surovín, ktoré obsahujú väčšiu vlhkosť, ako sú orechy a mäso. Zo surového alebo vareného mäsa či orieškov môžete vyrobiť vynikajúce masla a nátierky.

Nádoba pre mixovanie suchých surovín (nie je súčasťou balenia)
K mixeru Uncle Arnie je možné navyše dokúpiť doplnkovú nádobu s nožmi určenými pre mixovanie suchých surovín, ako sú napr káva alebo zrno. Nádobu je možné využiť aj pre miesenie cesta. Mixovacie nože tejto nádoby sú označené písmenom D a majú dva ostré a dva ploché brity. Tieto nože nie sú určené pre efektívne mixovanie tekutín.

Pozor! Nikdy nemixujte suché suroviny dlhšie ako 2 minúty, inak poškodíte mixér. Pravidelné mixovanie suchých surovín opotrebováva a tupí nože. Rovnako dochádza k postupným zmenám vzhľadu nádoby, ktorá sa stane nepriehľadnou.

Naše hodnotenie
Uncle Arnie čierna je multifunkčný mixér, ktorý dokáže mixovať, miešať, sekať nebo krájať ovocné dezerty, koktejly, pomazánky, zmrzliny, sorbety a pod. Vitamix je doporučovaný radom šéfkuchárov a to predovšetkým vďaka svojej variabilite. Nádoba o objeme 2 litre je konštruovaná tak, že spracuje studené, vlažné i horúce pokrmy ako sú napr. polievky alebo omáčky. Súčasťou mixéra je ergonomická rukoväť a viečko, ktoré uľahčujú manipuláciu s mixérom. Viečko je opatrené lievikom, ktorý umožňuje pridávanie surovín aj v priebehu mixovania. Pomocou tlačidielka navyše urýchlite mixovanie hustých alebo mrazených surovín, ktoré pri mixovaní vytvára vzduchové bubliny.